Na cestách: Londýn

2. srpna 2014 v 13:50 | Martini |  Travelling
,,Kdo je unaven Londýnem, je unaven životem, protože Londýn má vše, co život dokáže nabídnout.´´To je citát britského básníka Samuela Johnsona. O tom, zda je na tom něco pravdivého nebo jde jen o hrdé vlastenectví jsem se přesvědčila na vlastní kůži, když jsem hlavní město Velké Británie navštívila.
S více než osmi miliony obyvatel je Londýn třetím nejlidnatějším městem v Evropě. Jeho historie sahá už do dob starého Říma, dnes je Londýn jedním z nejdůležitějších a nejnavštěvovanějších měst na světě. Ne nadarmo se říká, že se jedná také o jedno z nejkosmopolitnějších měst. Po příjezdu vidím v ulicích obyvatele všech barev pleti a různých národností. Od rodilých Angličanů přes snědé muslimy až po tmavé potomky Afričanů.
Londýn turistům nenabízí pouze nespočet historických památek, ale také zábavu. Dominanty Londýna, jako jsou Westminster Abbey, Big Ben, Tower, Tower Bridge, St. Paul's cathedral, sídlo královny - Buckingham Palace a mnohé další, naleznete v historické části Londýna zvané City. Moderní část města naopak skýtá řadu obchodních a zábavních center, kin, divadel a muzeí. Jedním z těch, které jsem navštívila a které na mě udělalo dojem bylo London Dungeon, čili muzeum hrůzy. Hrůznými etapami historie Londýna vás provedou profesionální herci, kteří vás vtáhnou do děje. Poznáte utrpení obyvatel v období morové epidemie, za éry Jacka Rozparovače či Velkého londýnského požáru. Pokud se rozhodnete toto místo navštívít, připravte se opravdu na silný zážitek. Rozhodně nedoporučuju odpůrcům hororů a lidem se slabší povahou. :-) Za návštěvu také určitě stojí muzeum voskových figurín Madamme Tissaud plné maket osobností z celého světa včetně prvního českého prezidenta Václava Havla.
Londýn je skvělý také co se nákupů týče. Proslulá ulice Oxford street je rájem pro milovníky nakupování. Není proto divu, že jsem z této ulice odcházela ověšená nákupními taškami.
Z historických památek se mi nejvíc líbil londýnský Tower. Hrad z 11. století bývá označován jako nejstrašidelnější místo Anglie. Od 13. stol. se stal místem, které skrývá britské korunovační klenoty. Zajímavými obyvateli Toweru jsou havrani, kteří jsou spjati s pověstí, která praví, že dokud žije v Toweru 8 havranů, je Anglie v bezpečí.
Pro Londýn jsou také typické parky, nejznámější je Hyde Park, dále potom Kensingtonské zahrady, St. James Park nebo Greenwich, který je mimo jiné místem, kudy prochází nultý poledník. Londýnské parky jsou upravené a čisté a staly se místem k ideálnímu odpočinku jak místích obyvatel, tak unavených turistů. Proto není divu, že zde i já končím svou návštěvu.
Na závěr mi nezbývá než souhlasit s výše uvedeným citátem. Londýn nabízí opravdu mnoho a jeho návštěva rozhodně stojí za to.

Fotografie:Tower of London

Tower Bridge

Big Ben

London Eye

Typické londánské telefonní budky


Příště se můžete těšit na moje zážitky ze skotského Edinburgu :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mercedes | MT - mechitini.blog.cz Mercedes | MT - mechitini.blog.cz | 2. srpna 2014 v 20:39 | Reagovat

Jůů, krásně si to sepsala. :33 Londýn bych chtěla hrozně navštívit. A fotky jsou krásné. :3

2 ♥ W-violet ♥ ♥ W-violet ♥ | 3. srpna 2014 v 10:57 | Reagovat

Moc krásně napsané i nafocené,já si splnila Paříž ale Londýn taky vypadá moc hezky :-)

A nominovala jsem tě ;-)

3 Sibyll Sibyll | Web | 3. srpna 2014 v 15:19 | Reagovat

Moc krásný článek, pěkně napsaný. :) A fotky jsou taky krásné. :) Londýn je jedno z měst, které chci navštívit. :)
...
Promiň, že ti to píšu sem, ale beru tě do SB (nebo affs, každý tomu říká jinak), tak si mě prosím zapiš. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama